Jdi na obsah Jdi na menu
 


Back to 90, Praha 20. 3. 2015

90's NO LIMIT! Back to 90. Praha 20. 3. 2015 Forum Karlín. Reportáž z koncertu.

Už je to pěkných pár let zpátky, co Prahu ovládalo (nejen) eurodancové šílenství. Desetitisícové davy v 90. letech minulého století, div že nezbořily tehdejší Sportovní halu, při Megadance festivalech, Bravo Super show apod. Bohužel tato doba už je minulostí. Styl eurodance přestal být koncem 20. století populární a zůstali mu věrni jen skalní příznivci. Naštěstí se v minulých letech rozjela velká vlna návratu obdobných festivalů, především v západní Evropě, a s ním i spojené comebacky hvězd 90´s. (byť v různých složeních, ne jen původních).

Po dvaceti letech čekání se blýská na lepší časy i u nás v České republice. Důkazem byl koncert 20. března s příznačným názvem 90´s No limit, back to 90 v pražském Foru Karlín. Od 19. hodiny se postupně zaplňoval třemi tisíci nedočkavých příznivců taneční hudby. Jednoduché pódium s třemi obřími obrazovkami upoutalo při vstupu na plochu. I v poslední řadě bylo krásně vidět. Ve 20.00 uvítal návštěvníky Pavel Cejnar, který usedl za pult pro DJ a hned pozval první účinkující. České duo Verona, které toho s devadesátkami moc společného nemá. Přesto svým vystoupením nezklamali. Zazněly jejich nejznámější hity jako Náhodou (hned 2x), Nejsi sám, či Hey boy. Prezentovali i jejich předělávku hitu od Lenky Filipové Za všechno může čas. Úplně na samotný závěr jejich vystoupení potěšili taneční verzí mega hitu Ztracená bloudím (byť na klasickou pomalu verzi to zdaleka nemělo). Od jejich vystoupení jsem nic nečekal, ale vůbec nezklamali. Zpěvačka Markéta působila velmi příjemně a profesionálně. Hit Nejsi sám sklidil velký úspěch u publika, který se téměř vyrovnal úspěchu zahraničním hvězd. Na úvod velmi sympatický rozjezd.

              235.jpg236.jpg

Po zhruba 45 ti minutovém vystoupení přišel na scénu Leoš Mareš, aby se připomněl svým kožichem.

Naštěstí hned následovalo vystoupení první zahraničního hvězdy – Twenty 4 Seven. Určitě všichni hned poznali rapera Stay-C ho, který se příliš nezměnil. Naopak zpěvačku Nance nahradila nová zpěvačka Li Ann. Nahradila ji důstojně a mužskou část publika zaujala svým „kalhotkovým“ kostýmem. Show zahájili svým prvním singlem I can´t stand it. Došlo i na další velké hity, byť v dosti krátké verzi – Take me away a Leave them alone. Chybět ani nesměl jeden ze zásadních hitů eurodance éry – Is it love? Nebylo návštěvníka, který by v tu chvíli nebyl na nohou. Bylo příjemné poslouchat, když Stay-C vzpomínal, jak tu byli T4S kdysi tolik populární. Celé vystoupení bylo velmi příjemné, rychle uteklo a patřilo k tomu nejlepšímu, co večer nabídnul.

            244.jpg

Po nezbytné pauze s Pavlem Cejnarem přišli na řadu Culture Beat. Pro neznalé musel být šok, když viděli nynější složení skupiny. Z originální sestavy se bohužel nikdo nepředstavil. A bílý raper byla třešinka na nepříliš dobrém dortu. Nicméně vystoupení zahájili totální peckou Got to get it. Po ní překvapili méně známým singlem Rendez-vous. Reakce publika byla hodně vlažná. Mr. Vain však byla sázka na jistotu. Následoval megamix hitů jako Inside outWalk the same line či Crying in the rain. Při nich pomalu nebylo poznat, kdy píseň končí a začíná. Celé vystoupení se hodně snažili o kontakt s publikem s různými otravnými popěvky, které mě osobně hodně štvaly. Zpěvačka Jackie byla mezi jednotlivými písničkami hrozně ukecaná. Dozvěděli jsme se, že Praha je nádherné historické město a že má ráda Václava Havla. Vystoupení zakončili recall verzí mega hitu Mr. Vain. Celé vystoupení na mě působilo hrozně rozporuplně. Věděl jsem, že o původní sestavě si můžu nechat jen zdát, přesto jsem byl jejich vystoupením trochu zklamán.

             248.jpg

Po nezbytně trapné exhibici Leoše Mareše přišel na řadu čerstvý padesátník Haddaway. Společně s velmi mladou zpěvačkou a dvěmi spoře oděnými tanečnicemi. A na začátek vypálit pecku největší What is love ?. Tři tisíce nadšených diváků z plna hrdel křičelo: „Baby don´t hurt me, no more“. Jeden z vrcholů večera byl právě za námi. Nebál se však i hodně zpomalit. S baladou I miss you jen příjemně překvapil. Byla to jediná pomalá věc toho večera. Haddaway má však hitů mnohem více. Life a Rock my heart byly toho důkazem. Během vystoupení překvapivě i zazněly 2 hity, které nazpíval někdo jiný. Konkrétně šlo o Sex bomb od Toma Jonese a Relax od Frankie Goes To Hollywood. Zamrzelo, že kvůli tomu se nedostalo např. na Fly away či Catch a fire. K závěru vystoupení zazněl What is love ? ještě jednou, pro tentokrát v reload verzi z roku 2003. Po konci vystoupení přiběhl na pódium Pavel Cejnar, aby návštěvníkům sdělit, že dnes Haddaway slaví padesátiny. Následovalo nezbytné Happy birthday. Vystoupení se rozhodně vydařilo. Haddaway působí hrozně sympatickým dojmem a je to i velký vtipálek. Pořád má co nabídnout, jen škoda těch dvou přezpívaných hitů. Svých má dost na 45 ti minutové vystoupení.

            259.jpg

Zbývalo už jen poslední vystoupení. Po nezbytném video představení se na pódiu objevili, za hlasitého jásotu publika, 2 Unlimited. Začali zvolna jedním z posledních singlů Still unlimited, který není příliš známý a reakce publika tomu odpovídala.Oproti tomu Get ready for this je nejen jejich úplně první hit, ale i ideální otevírací pecka na samotný úvod představení. Pak už následovalo 45 minut tanečního šílenství. Hit střídal hit. Atmosféra gradovala. Twilight zoneTribal danceFacesHere I go, nenechal nikoho na pohybách, že 2 Unlimited nepatří do starého železa. Jump for joy je v živé verzi ještě lepší. No limitLet the beat control your body nebo The real thing jen potvrdilo, že 2 Unlimited jsou nekorunovaní vládci stylu eurodance. Blížil se konec. Síly už ubývaly, nohy vypovídaly poslušnost, rukám se už do tleskání moc nechtělo. Po pěti hodinách stání se nebylo čemu divit. Na úplný závěr zaznělo znovu Get ready for this, tentokráte v remixu od Steva Aoki. Ray s Anitou jsou zárukou kvality na každém vystoupení. Tolik hitových singlů jim může kde kdo závidět. Bylo vidět, že za těch 20 let jim přibyla nějaká kila navíc i vrásky, ale komu ne :)

             265.jpg

Celé vystoupení jsem si užil, bodejť by ne, po tolika letech čekání. Nemá cenu řešit Mareše nebo neukázněné návštěvníky, kteří mi pili krev. Navíc na příští rok už je oznámeno pokračování. Pomozme organizátorům s výběrem účinkujících a dejme jim najevo, že chceme původní seskupení. Anketu najdete zde: https://www.facebook.com/events/667259356730465/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář