Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oldies festival, Ostrava 27. 6. 2015

OLDIES FESTIVAL

27. 6. 2015, Ostrava - Dolní oblast Vítkovic

Reportáž z akce.

Ten, kdo celou akci rozjíždí, to má vždy těžké. Obzvláště když nestihne na vystoupení dojet včas a na pódium jde rovnou z auta. I přes tyto výtky zvládla Alexia rozjezd na jedničku a byla asi největším překvapením celého festivalu. Začít a končit hitem Summer is crazy bylo tak trochu symbolické. Počasí při jejím vystoupení bylo vyloženě crazy :) Však si na něj patřičně zanadávala. Alexia působila velmi příjemným dojmem, s publikem to uměla a nepůsobilo to nijak uměle. Na pódiu ji překvapivě doprovázel kytarista (?!). Velký úspěch měla směs písní (Medley) od Ice MC ho, kde právě Alexia nazpívala ženské vokály. Bylo příjemné slyšet Think about the way nebo It´s a rainy day v originálním podání. Alexia nezapomněla na žádné zásadní hity, s kterými dobyla evropské hitparády: Uh la la la nebo Number one byly toho důkazem. Má tolik hitů, že si vystačila s těmi svými a nepotřebovala „krást“ od ostatních, ale třeba na Gimme love bohužel nedošlo. Vystoupení uteklo jako voda, která se nad námi během vystoupení přehnala.

SETLIST:

1) Uh la la la

2) Goodbye

3) Summer is crazy

4) Ice MC Medley

5) Number one

6) The music I like

7) Me and you

8) Virtual reality

9) Summer is crazy

Druzí na řadu přišli 2 Brothers on the 4th floor. Nizozemské duo vystupuje i nadále v původním složení, což lze jen kvitovat. Svoji show zahájili singlem Never alone, který začíná stylově slovy welcome back. Celou jejich show ozdobily 2 tanečnice v bílém a vkusnou choreografií přispěly k profesionálnímu vystoupení. Největší úspěch podle očekávání sklidila skladba Dreams, jež byla u nás velkým hitem. Velmi příjemné vystoupení, jen zamrzí, že se nedostalo na hity Let me be free a Fly.

SETLIST:

1) Never alone

2) Dreams

3) Come take my hand

4) Mirror of love

5) The sun will be shining

6) Fairytales

7) Megamix

Nejkratší vystoupení večera si pro nás přichystala Whigfield. Lesklé minišaty a pohyby modelky dávaly tušit, které profesi se dříve věnovala. Půlhodinové vystoupení bylo ve stylu, mít to co nejrychleji za sebou a na přídavek můžete zapomenout. Popěvku „didi nana“, jsme se dočkali na konec vystoupení a s ním i megahitu Saturday night. Hodně průměrné vystoupení, vázla komunikace s publikem, které mi přišlo poněkud vlažné.

SETLIST:

1) Think of you

2) Sexy eyes

3) Another day

4) Saturday night

Nejznámější švédský zubař a nigerijský rodák, to je Dr. Alban, další účinkující na scéně. Premiérové vystoupení na území ČR budilo oprávněnou zvědavost. Jenže očekávání zdaleka nenaplnil. Jeho vystoupení působilo dojmem, že už ho to nebaví a moc to nebavilo ani publikum. Albanova hláška „Ostrava spat/sleeping“ pak mluvila za vše. Místo vyburcování publika, přišel pískot. Ještě, že má hity It´s my life a Sing hallelujah, které aspoň na chvíli daly zapomenout na nepříliš povedené vystoupení. Dvě polonahé vokalistky/tanečnice alespoň potěšily mužské oko.

SETLIST:

1) ?

2) Let the beat go on

3) One love

4) Look who´s talking

5) It´s my life

6) Sing hallelujah

7) It´s my life remix

Další na řadě byli Fun Factory. Vtrhli na pódium jak uragán. Pozorní ihned zaregistrovali určité změny ve složení skupiny. Chyběla Marie-Anett, blondýna, kterou dobře známe z videoklipů. Ve skupině byla jen na okrasu, zpívat neuměla, tak jen otevírala pusu. Naprostou většinu písní nazpívala Turkyně Balca, kterou jsme viděli i na pódiu v Dolních Vítkovicích. (Věrní fanoušci si ji určitě pamatují z prvního videoklipu Groove me). Druhou změnu také nešlo přehlédnout. Těžkonážního rapera Rodneyho nahradil subtilnější Američan Ski. Plni energie zahájili show letním hitem I wanna B with U, až jim pódium bylo malé (však také bylo dosti skromné). Mezi jednotlivými písněmi byly celkem dlouhé mezery. FF byli dost „ukecaní“ a neustále se ptali: „Are you ready?“ (Snad 100x.) Až to bylo vyloženě otravné. Během vystupení jsme si užili jsme si oslav (Celebration), skandování Doh-wah-diddy, ale i bolesti (Pain). Vystoupení se až na malé mušky vydařilo, FF patřili k tomu lepšímu, co Oldies festival nabídnul.

SETLIST:

1) I wanna B with U

2) Don´t go away

3) Doh-wah-diddy

4) Hands up

5) ?

6) Celebration

7) Take your chance

8)  ?

9) Pain

Předposlední účinkující si dal na čas. Čekání na něj bylo nekonečné. První  tóny Coco jamboo daly zapomenout na čekání a navodily pěknou letní atmosféru, Mr. President byl tu. Z Mr. President už zbyl jen zpěvák Lazy Dee, zpěvačka byla nová, neznámá. Svým zabarvením hlasu nepřipomínala originální hlasy, vyznělo to zvláštně. Mají opravdu hodně singlových hitů, proto některé zazněly ve zkrácených verzích. Což je škoda, zvláště, když místo nich šáhl do repertoáru Outhere Brothers, Reel 2 Real a dalších. I give my heart muselo zaznít v plné verzi a Coco jambo podruhé, byla vydařená tečka za příjemným vystoupením.

SETLIST:

1) Coco jamboo

2) ?

3) Happy people/Jojo action/I´ll follow the sun/4 on the floor

4) mix písní (Boom boom boom, I like to move it, Whoomp! (there is it), Shakalaka

5) Up´N away

6) I give you my heart

7) Coco jamboo

Na úplný závěr už zbývalo vystoupení Twenty 4 Seven. Předvedli obdobnou show jako v Praze při akci Back to 90.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář